Adalet bölümünden HKUK’a geçiş için DGS sınavına girenler;

 

Arkdaşlar dün ( geçmiş ) yapılan sınav ( imtihan, test ) nasıl ( elbette, kesinlikle, nite ) geçti, lütfen birbirimizi bilgilendirelim. Netleriniz nasıldı, kaç ( birçok ) net yeterli olur ( olabilir, evet ) bilgisi olan ( kâin, hasıl, vaki ) varsa paylaşsın lütfen.

DGS Puan Hesaplama

 

19 Yorum “Adalet bölümünden HKUK’a geçiş için DGS sınavına girenler;”

 1.  

  sınav çok kolaydı..

  80 türkçe tam dı, matematik ten 40 sorudan sonrasını göremedim:)

  yine süre yetmedi

  hayırlısı ….

 2.  

  Valla turkçe kolaydı ama matametike süre yetmedi. Saat 09:30′ da başladım Türkçeye saat 11:30′ da daha Türkçe bitmemişti. Yani matametği salladım. çok azını yaptım. imkansız zaten kazanmamda yinde bir umut bekliyoruz.

 3.  

  DEVLTE ÜNV. VE ÖZEL ÜNV. KAZANMAK İÇİN KAÇ NET GEREK..? ORTA ÖĞRETİM 2,60

 4.  

  açıkögretim adalet mezunlarıda hukuk fakültesine geçiş icin baş vura biliyormu.dikey geçiş için diploma not ortalaması kaç olması gerekiyor.

 5.  

  “açıkögretim adalet mezunlarıda hukuk fakültesine geçiş icin baş vura biliyormu.dikey geçiş için diploma not ortalaması kaç olması gerekiyor.”

  Arkadaşlar bu soru önemli.bu yıl aöf te adalet okumayı ardından dgs ile hukuk fakültesine girmeyi istiyorum.ama AÖF,adalet myo olmadığı için teraddütlerim vardı.AÖF bürosunu aradım.ilk aramamda görüştüğüm bayan bu duruma sonra karar verilcek dedi.garip ben tercih yaptıktan sonra hayır geçiş olmaz denirse nolcak.!

  2. aramamda görüştüğüm bayan ise dgsde fakültenin değil bölümün önemli olduğunu dolayısıyla dgs kitapçığında adaletin olmasının hukuk için yeterli olduğunu söyledi. benim kafam çok karıştı. şimdi sizce hangisi doğrudur?

  bilen birileri cevaplarsa çok memnun oluruz.

 6.  

  feriha, için; öncelikle bir konuda tereddütünüz varsa telefon açıp, telefonun karşısındakinin söylediklerine itibar etmeniz doğru bir yöntem değil, bu şekilde geçmişte bir sürü kişi mağdur oldu, yanlış bilgilendirmeden ötürü. Bir tereddütünüz varsa mevzuata bakmanız gerekli, 2008 DGS klavuzlarında AÖF ADALET’in ve tüm adalet programlarının geçiş yapabileceği bölüm hukuk olarak belirlenmiştir. Bu konuda tereddüt yok, ben bu yıl aöf yi bitirdim ve dgs ye girdim, puanların açıklanmasını bekliyorum. aynı zamanda yök tarafından aöf adaletin diğer adalet mezunları ile denkliği yönünde karar çıkmışır.

  Bu arada, sizlerden önemli bir ricam var, Bu yıl aöf adalet 2009 mezunu olup DGS 2009’a giren tanıdıklarınız var mı, bana acil bu yönde bir bilgi lazım

 7.  

  Herhalde kimse girmedi. cevap yazan olmadığına göre.evet arkadaşlar kim ne yaptı, kaç soru yetreli olur. benim ki 75 e 15.

 8.  

  Adalet Meslek Yüksekokulu mezunlarına tanınan dikey geçiş haklarının Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Adalet Meslek Eğitimi Ön Lisans Programı mezunlarına da tanınması konusu 14/02/2008 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında incelenmiş ve konuyla ilgili olarak Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’nün olumlu görüşü dikkate alınarak, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Adalet Meslek Eğitimi Ön Lisans Programı ile Adalet Meslek Yüksekokulları ile Meslek Yüksekokulları bünyesinde yer alan Adalet Programlarının eşdeğer olduğuna ve bu nedenle söz konusu program mezunlarının Adalet Meslek Yüksekokulu mezunlarına tanınan dikey geçiş haklarından yararlanmasına karar verilmiştir.

 9.  

  Açıköğretim Adalet mezunları da diğer AYO’larla aynı haklara tamamıyla sahiptir. İcra Müdürlüğü, DGS ile Hukuk’a geçiş, görevde yükselme vs.

  Bülbül307 arkadaşım, DGS ile Hukak’a geçmek için toplamda en az 140 ve üzeri net yapmak gerekiyor; ve ayrıca diploma notunun da yüksek olması lazım. 75 Türkçe 75 Matematik neti yapan bir kişi Ankara ve istanbul haricindeki Hukuk fakültelerine girme şansı yüksektir. 75 Türkçe ve 15 Matematik’le malesef hukuk’a geçmek imkansız özel üniversitelere dahi giremezsiniz.

 10.  

  normatif , peki, 65 söz, 77 say. ile bir yere geçilir mi

 11.  

  dgs sınavına en fazla kaç kez girebiliyoruz. baş vuru için not ortalaması gerekiyormu

 12.  

  sınavda kaç soru soruluyor

 13.  

  65 sözel 77 sayısal ile kazanma şansınız var. Erzincan, Dicle, konya 2. öğretim olma ihtimali var. Bu sene kontenjanların da artacağı düşünülürse eğer uzaklara gitmeyi göze alıyorsanız bu netlerle %70 ihtimal kazanırsınız.

  Dgs’ye istediğiniz kadar girebilirsiniz. Geçen sene yapılan değişiklikle sınırlama kaldırıldı. Sınavda 80 türkçe 80 matematik çıkmakta. Sorular genel olarak ALES mantığıyla aynı ama ALES’ten biraz daha kolay. Ancak sınava girenlerin büyük bi kısmı zamanı yetmediğini söylüyorlar. Hız ve pratiklik bu sınavda önemli…

 14.  

  diploma notu en az kaç olası gerekiyor. sınavla diploma notunun ortalaması nasıl hesaplanıyor.hukuk fakülteleri ne kadar dikey geçiş kontenjanı ayılıyor. bilen varsa yazarsa sevinirim. şimdiden teşekkürler

 15.  

  normatif, teşekkür ederim, ben ilk defa sınava giriyorum, bakalım, sonucunu bekliyoruz.

 16.  

  ya acaba ne yapabiliriz…

 17.  

  mrb bende bu yıl aöf adalet bölümüne yerleştim hukuk fakültesine geçildiğini duydugum için bu bolumu okucam inş. dgskazanırım…

 18.  

  arkadaşlar neden bu dgs sınavında sorumlu olan derslerimizden sormuyorlar.adalet bölümünde sözel derlerden sorumluyuz.sayısal dersten degil ama.sadece gördügümüz derslerden sormalarını rıca ediyoruz.

 19. selçuk adalet
   

  ALIN SİZE İKİ HAYAT HİKAYESİ. BİRİSİ ÖSS DE 300 HAM PUAN ÜZERİNDEN 260 ALSIN, DİĞERİ BARAJI GEÇSİN YETER. BİRİSİ SINAVLAR İÇİN SABAHLASIN, DİĞERİ ÇIKMIŞ SORULARA BAKSIN YETER. İKİ DİPLOMANIN AYNI DEĞERDE OLDUĞU ADALET”SİZ BİR YERDE ADALET OKUMAK NE KADAR AKIL KARIYDI BİLEMİYORUM…

Yorumla

 

İlgili aramalar:

 • adalet bölümünden hukuk fakültesine geçiş
 • adalet snavlar org
 • adalet bölümünden hukuka geçiş