Belediyede Çalışan İşçilerin Başka Bir Kuruma Geçmesi

 

Arkadaşlar herkese iyi günler iyi çalışmalar.

Benim eşim belediyedede işçi olarak ( namına ) çalışıyor. Başka bir ( müşterek, tek, vahit ) kuruma geçmesi konusunda bilgisi olan varsa ve burada paylaşırsa sevinirim.Veya belediyede de işçi olarak çalışmakta olupta başka ( sair, değişik, farklı ) bir kuruma geçen arkadaşlar varsa burada bizimle paylaşırlarsa sevinirim.

En azından bizlere emsal ve umut ( düş, umu, rüya ) oluştuşur diye düşünüyorum.

Veya belediyeden başka bir kuruma nasıl ( elbette, ne, nite ) geçilebirir

Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.


 

50 Yorum “Belediyede Çalışan İşçilerin Başka Bir Kuruma Geçmesi”

 1.  

  slm afşar kardeş. bende bu konuyu o kadar irdeledimki ama sağlıklı bir cevap alamadım. kimileri işçinin nakli olur diyo kimileri olmas diyo bazıları dayın varsa olmuycak şeymi var diyo yani tam bi muamma.eğer vaktinizi almış olmassam bu konu ile ilgili olarak sizle yazışabiliriz. üyelik sayfamda mail adresim var. kolay gelsin.

 2.  

  Aslan Kardeş; dediğin gibi karışık bir konu ve sizinle yazışırız.

  Ayrıca bu konu ile ilgili çok mağduriyet yaşan olduğunu ve belediyede çalışıpta kurum değiştirmek isteyen çok insan olduğununu düşünüyorum. belkide dediğn gibi kurum değiştirmiş olanlar da olabilir. Ben buradadan herkese sesleniyorum bizler nasılki yıllardır belediyelerde gecici olarak çalışan işçilerin hayal gibide gelse kadroya alındı. Onun gibi belkide birşeylşer yaparsak yasallaşabilir.

  Kurum değiştirmenin belediye işçisininde diğer kurumlarda çalışanlar gibi hakkı olması gerekir diye düşünüyorum.

  O yüzden bu konu ile ilgili katılımların ve paylaşımların çok olması çözüm noktasında faydalı olur diye düşünüyorum.

  Birlikten kesinlikle kuvvet doğar

  İyi günler dilerim

 3.  

  arkadaşlar bu konu ile ilgili olarak düşüncesi veya sölemek istediği bişiy olan yokmu. bu konuyu güncel tutalım.

 4.  

  arkadaşlar bu konu ile ilgili o kadar çok girişimde bulundumki ama hep boşuna sağlıklı bi bilgi yok maalesef. en son bi arkadaşımızın belediyeden başka bi belediyeye geçişi ile olarak şu yolu izlediğini söylüyo. emsal teşkil etmesi açısından.

  İŞÇİ NAKLİ HAKKINDA

  Ben İstanbul Büyükşehir Belediyesinden daimi işçi kadrosundaydım.Belde beldiyesine nakil oldum.Burdada daimi işçi kadrosundayım.İşçinin nakil olmasına dair kanun Devlet Personel Başkanlığının Kadro ve Kamu Görevlileri Dairesi Başkanlığının ilğili yazısı şöyle;

  2.2.1.1.3 Sürekli İşçi Kadrolarına İlişkin İşlemler

  2.2.1.1.3.1 Kadro İhdası kaynak:([email protected])

  Kurum ve kuruluşlar, kanunla, milletlerarası anlaşmalarla veya yıllık programlarla kurulması veya genişletilmesi öngörülen ve işçi istihdamı zorunlu olan hizmet birimleri için ihtiyaç duydukla rı sürekli işçi kadroları için ihdas talebinde bulunmaktadırlar. Devlet Personel Başkanlığının görü şü üzerine Maliye Bakanlığınca ihtiyaç oranında sürekli işçi kadrosu vize edilmektedir.

  Mahalli idarelere sürekli işçi kadrosu ihdas edilebilmesi için, yeni kurulan birimler ile yeni satın alınan araç ve makineleri ve toplu taşım araçlarının bulunması gerekmektedir. Bu idarelerde sürek li işçi çalıştırılması, Devlet Personel Başkanlığının olumlu görüşü üzerine İçişleri Bakanlığının vizesine tabi bulunmaktadır.

  2.2.1.1.3.2 Kadro Değişikliği ve Aktarımı

  Mahalli idareler dışındaki kurumlara vize edilmiş bulunan sürekli işçi kadroları, Devlet Personel Başkanlığının görüşü üzerine Maliye Bakanlığınca başka unvanlı sürekli işçi kadroları ile değiştiril mekte, birimler ve kurumlararası aktarmalar da aynı usulle yapılmaktadır. Bu işlemlerde süre sınır laması bulunmamaktadır.

 5.  

  slm. arkadaşlar geçen gün işçinin nakli oluyomu diye yine bi soru sordum.yavuz balcı beyin sitesinde ve nakil olabilir diye bi cevap aldım.ama etrafıma bakıyom olur evet diyen kimse yok.:(( tam bi muamma. işçilerin kurum değiştirme meselesi üzerine artık eğilmesi gereken bi durum bence.kadrolardan sonra belediyelerdeki işçi kadrolarında bayağı bir artış olduğu ve işçiye nakil imkanı vererek diğer açık olan kurumlara nakil olayı olacağı yönünde bazı söylemler var aceba bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yokmu ?? tşk ederim.

  işçiye nakil

  sevgili hocam benim sizden öğrenmek istediğim işçininde nakil veya kurum değiştirme şansı varmı memurlarda olduğu gibi. bazıları var diyo bazıları işçinin öle bi hakkı yok diyo yani tam bi muamma bu konuda bi açıklama yaparsanız çok memnun olurum şimdiden tşk ederim. /CEVAP;Kadrolu işçilerin Kurum değiştirme ve tayin hakları var.Mevsimlik işçi iseniz ancak çalıştığınız kurumun veya bakanlığın başka bir şehirdeki iş yerine nakil yaptırabilirsiniz.

  belediye işçisinin nakli olurmu ?

  sayın hocam işçi kurum değiştirebilir diye bizlere bi nebze umut verdiniz tşk ederim. benim öğrenmek istediğim belediyede geçici işçiydim ve hükümetin verdiği kadrodan yararlanarak daimi işçi kadrosuna geçtim. aceba ben ve benim gibi durumda olan arkadaşlarda diğer kurumlardaki kadrolu işçilerle aynı konumdamı yani kurum değiştirme ve nakil hakkımız varmı. belediyelerdeki daimi işçileri ?? CEVAP;

  İşçinin nakli oluyor 5393 sayılı belediye kanunun 3.KISIM 1.BÖLÜM 50.MADDE devamı 6.KISIM 1.BÖLÜM 75.MADDE de işçi kardeşlerimin atamaları veya nakilleri belediye başkanlarının onayı ile gerçekleşmektedir. detaylı bilgi için. [email protected] da bulabilirsiniz saygılar

 6.  

  hiç yorum yapan yok :(

 7.  

  Aslan Kardeş; Öncelikle bilgilerini bizimle paylaştığın için ve duyarlılığından ötürü teşekkür etmek istiyorum.

  Sorun senin benim değil beeldiyedede çalışan tüm işçilerin ortak sorunu ve umududur.

  Memur başka bir kuruma geçme hakkı varda neden işçinin yok. Yoksa da olması gerekiyor.

  Nasıl bir zamanlar kadro işi imkansız gibi görünüyordu ama sonunda verildi.

  En az onun kadar önemli bir konu.

  Eğer bu konudaki mağduriyetimiz gerekli sendikalara söyleyebilrsek

  Unutmayalım Birlikten kuvvet doğar

 8.  

  Yavuz Balcı Hocanın bahsetmiş olduğu Belediye Kanunun 50. ve 75. maddesinde diğer kurumlara geçişle ilgili uzaktan yakından alakalı bir açıklama yok.

  Devlet Personel Başkanlığının konuyla ilgili yazısı sanki de umut olabilir gibi geldi

  Bu sadece görüşmü yoksa yÖnetmelik vb. mi

  Aslan kardeş bu konuyla ilgili daha geniş bilgi verrsen sevinirim….

  Buna benzer bilgiler varsa arkadaşlar elinizde paylaşalım

 9.  

  Arkadaşlar bende yeni kadro almış işçilerdenim.Kadrom Özel idarede ve 4 yıldır Valilik özel Kalem personeli olarak çalışıyorum.

  Bu hakkı isteyen bir arkadaşım İstanbul’a tayin olmak istedi ve maalesef olamadı becayiş bile yapamıyormuşuz.

  Meğer biz köy Hizmetleri gibi bir kurum içinde Daimi İşçi olarak bulunsaydık bu hakkımız mümkünmüş ama Belediye ,Özel idare gibi kurumlarda geçici işçiyken kadro aldığımız için bu hakkımız yok.

 10.  

  slm öncelikle arkadaşlar. Gölgehan kardeş bende belediyede kadro almış ve kardolu işçiyim güyaa. güyaa diyorum çünkü hakkaten başka bi kurumda kadro alıp başka bir kuruma ve başka haklar tanınıyosa Belediyede kadro aldık hiç bir hak tanınmıyosa hakkaten yazıklar olsun bu ayrımcılığı yapan ve bunu bu şekilde olmasını sağlayanlara.

  Belediyeden başka bir kurumda kadro almış bir kimsenin çok istisnai durumlar dışında nakil isteyeceğini zaten tahmin etmiyorum. Belediyede doğru dürüst maaş bile alamıyoduk kadro verdiler ne değişti aynı tas aynı hamam eğer bide diğerlerinin hakkı var belediye çalışanları olmazz diye bir olay varsa alsınlar bu kadroyu lazım deyil. en azından kadro verdik denmez.

  Arkadaşlar bende şöle bi duyum almıştım son verilen kadrolarla birlikte özellikle Belediyelerde daimim işçilerde bir artış olduğu ve belediyelerden diğer işçi statüsündeki kurumlara işçi eksikliği olan kurumlara nakil olabileceği gibi. ama sölenti ne derece doğruluğu var bilmiyorum. tşk ederim.

 11.  

  Arkadaşlar bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim.Benim nişanlım bir belediye şirketinde çalışıyor ve naklini yapmak istiyoruz sizce bu mümkün müdür?Bilgisi olan bir arkadaş beni aydınlatırsa çok minnettar kalırım

 12.  

  Bu konu ile ilgili başka bir düşüncesi olan varsa paylaşmaya devam edelim.

  Sonuçta belediye çalışanıda maaş alıyor diğer bir kuruma geçsede maaş almaya devam edecek. Yani sosyal hakları ne artacak nede eksilecek

  Aslan arkadışımın dediği gibi benediyede çalışan işçilerden bir kısmının diger krumlara geçmesi belediyeyide rahatlacak

  En azından norm kadroya düşene kadar gecişe müsade etmeli diye düşünüyorum Norm Kadronun çok üzerinde belediyelerde daimi işçi olarak çalışan var.

  Eger başka bir kuruma kapalı bile olsa geçişler hep kapalı olacak diye bir şey yok.

  Konuyu sendikalara taşıyan varmı acaba?

 13.  

  arkadaşlar düşüncesi olan yokmu bu konu ile ilgili olrak bi fikir ve düşüncede siz yazın Allah aşkına ya :) Ben yaza yaza bi hal oldum ve kendi kendime yazmaktanda bi hal oldum artık 1-2 arkadaş dışında düşüncelerimizi paylaşacak kimse yokmu aceba :(

 14.  

  selam arkadaşlar işçinin tayini için bi kanun yok ama adamı olan geçiyor

 15.  

  arkadaşlar işçi olupta kurum değiştiren veya nakil olan arkadaşlar varsa daha önce yazarlarsa en azından bizlere emsal teşkil etmiş olurlar.varsa bu durumda arkadaşlar veya bildiğiniz yazabilirmisiniz. tşk ederim.

 16.  

  slm afşar kardeş. bende bu konuyu o kadar irdeledimki ama sağlıklı bir cevap alamadım. kimileri işçinin nakli olur diyo kimileri olmas diyo bazıları dayın varsa olmuycak şeymi var diyo yani tam bi muamma.eğer vaktinizi almış olmassam bu konu ile ilgili olarak sizle yazışabiliriz. üyelik sayfamda mail adresim var. kolay gelsin.

 17.  

  Aslan Kardeş; dediğin gibi karışık bir konu ve sizinle yazışırız.

  Ayrıca bu konu ile ilgili çok mağduriyet yaşan olduğunu ve belediyede çalışıpta kurum değiştirmek isteyen çok insan olduğununu düşünüyorum. belkide dediğn gibi kurum değiştirmiş olanlar da olabilir. Ben buradadan herkese sesleniyorum bizler nasılki yıllardır belediyelerde gecici olarak çalışan işçilerin hayal gibide gelse kadroya alındı. Onun gibi belkide birşeylşer yaparsak yasallaşabilir.

  Kurum değiştirmenin belediye işçisininde diğer kurumlarda çalışanlar gibi hakkı olması gerekir diye düşünüyorum.

  O yüzden bu konu ile ilgili katılımların ve paylaşımların çok olması çözüm noktasında faydalı olur diye düşünüyorum.

  Birlikten kesinlikle kuvvet doğar

  İyi günler dilerim

 18.  

  arkadaşlar bu konu ile ilgili olarak düşüncesi veya sölemek istediği bişiy olan yokmu. bu konuyu güncel tutalım.

 19.  

  arkadaşlar bu konu ile ilgili o kadar çok girişimde bulundumki ama hep boşuna sağlıklı bi bilgi yok maalesef. en son bi arkadaşımızın belediyeden başka bi belediyeye geçişi ile olarak şu yolu izlediğini söylüyo. emsal teşkil etmesi açısından.

  İŞÇİ NAKLİ HAKKINDA

  Ben İstanbul Büyükşehir Belediyesinden daimi işçi kadrosundaydım.Belde beldiyesine nakil oldum.Burdada daimi işçi kadrosundayım.İşçinin nakil olmasına dair kanun Devlet Personel Başkanlığının Kadro ve Kamu Görevlileri Dairesi Başkanlığının ilğili yazısı şöyle;

  2.2.1.1.3 Sürekli İşçi Kadrolarına İlişkin İşlemler

  2.2.1.1.3.1 Kadro İhdası kaynak:([email protected])

  Kurum ve kuruluşlar, kanunla, milletlerarası anlaşmalarla veya yıllık programlarla kurulması veya genişletilmesi öngörülen ve işçi istihdamı zorunlu olan hizmet birimleri için ihtiyaç duydukla rı sürekli işçi kadroları için ihdas talebinde bulunmaktadırlar. Devlet Personel Başkanlığının görü şü üzerine Maliye Bakanlığınca ihtiyaç oranında sürekli işçi kadrosu vize edilmektedir.

  Mahalli idarelere sürekli işçi kadrosu ihdas edilebilmesi için, yeni kurulan birimler ile yeni satın alınan araç ve makineleri ve toplu taşım araçlarının bulunması gerekmektedir. Bu idarelerde sürek li işçi çalıştırılması, Devlet Personel Başkanlığının olumlu görüşü üzerine İçişleri Bakanlığının vizesine tabi bulunmaktadır.

  2.2.1.1.3.2 Kadro Değişikliği ve Aktarımı

  Mahalli idareler dışındaki kurumlara vize edilmiş bulunan sürekli işçi kadroları, Devlet Personel Başkanlığının görüşü üzerine Maliye Bakanlığınca başka unvanlı sürekli işçi kadroları ile değiştiril mekte, birimler ve kurumlararası aktarmalar da aynı usulle yapılmaktadır. Bu işlemlerde süre sınır laması bulunmamaktadır.

 20.  

  slm. arkadaşlar geçen gün işçinin nakli oluyomu diye yine bi soru sordum.yavuz balcı beyin sitesinde ve nakil olabilir diye bi cevap aldım.ama etrafıma bakıyom olur evet diyen kimse yok.:(( tam bi muamma. işçilerin kurum değiştirme meselesi üzerine artık eğilmesi gereken bi durum bence.kadrolardan sonra belediyelerdeki işçi kadrolarında bayağı bir artış olduğu ve işçiye nakil imkanı vererek diğer açık olan kurumlara nakil olayı olacağı yönünde bazı söylemler var aceba bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yokmu ?? tşk ederim.

  işçiye nakil

  sevgili hocam benim sizden öğrenmek istediğim işçininde nakil veya kurum değiştirme şansı varmı memurlarda olduğu gibi. bazıları var diyo bazıları işçinin öle bi hakkı yok diyo yani tam bi muamma bu konuda bi açıklama yaparsanız çok memnun olurum şimdiden tşk ederim. /CEVAP;Kadrolu işçilerin Kurum değiştirme ve tayin hakları var.Mevsimlik işçi iseniz ancak çalıştığınız kurumun veya bakanlığın başka bir şehirdeki iş yerine nakil yaptırabilirsiniz.

  belediye işçisinin nakli olurmu ?

  sayın hocam işçi kurum değiştirebilir diye bizlere bi nebze umut verdiniz tşk ederim. benim öğrenmek istediğim belediyede geçici işçiydim ve hükümetin verdiği kadrodan yararlanarak daimi işçi kadrosuna geçtim. aceba ben ve benim gibi durumda olan arkadaşlarda diğer kurumlardaki kadrolu işçilerle aynı konumdamı yani kurum değiştirme ve nakil hakkımız varmı. belediyelerdeki daimi işçileri ?? CEVAP;

  İşçinin nakli oluyor 5393 sayılı belediye kanunun 3.KISIM 1.BÖLÜM 50.MADDE devamı 6.KISIM 1.BÖLÜM 75.MADDE de işçi kardeşlerimin atamaları veya nakilleri belediye başkanlarının onayı ile gerçekleşmektedir. detaylı bilgi için. [email protected] da bulabilirsiniz saygılar

 21.  

  hiç yorum yapan yok :(

 22.  

  Aslan Kardeş; Öncelikle bilgilerini bizimle paylaştığın için ve duyarlılığından ötürü teşekkür etmek istiyorum.

  Sorun senin benim değil beeldiyedede çalışan tüm işçilerin ortak sorunu ve umududur.

  Memur başka bir kuruma geçme hakkı varda neden işçinin yok. Yoksa da olması gerekiyor.

  Nasıl bir zamanlar kadro işi imkansız gibi görünüyordu ama sonunda verildi.

  En az onun kadar önemli bir konu.

  Eğer bu konudaki mağduriyetimiz gerekli sendikalara söyleyebilrsek

  Unutmayalım Birlikten kuvvet doğar

 23.  

  Yavuz Balcı Hocanın bahsetmiş olduğu Belediye Kanunun 50. ve 75. maddesinde diğer kurumlara geçişle ilgili uzaktan yakından alakalı bir açıklama yok.

  Devlet Personel Başkanlığının konuyla ilgili yazısı sanki de umut olabilir gibi geldi

  Bu sadece görüşmü yoksa yÖnetmelik vb. mi

  Aslan kardeş bu konuyla ilgili daha geniş bilgi verrsen sevinirim….

  Buna benzer bilgiler varsa arkadaşlar elinizde paylaşalım

 24.  

  Arkadaşlar bende yeni kadro almış işçilerdenim.Kadrom Özel idarede ve 4 yıldır Valilik özel Kalem personeli olarak çalışıyorum.

  Bu hakkı isteyen bir arkadaşım İstanbul’a tayin olmak istedi ve maalesef olamadı becayiş bile yapamıyormuşuz.

  Meğer biz köy Hizmetleri gibi bir kurum içinde Daimi İşçi olarak bulunsaydık bu hakkımız mümkünmüş ama Belediye ,Özel idare gibi kurumlarda geçici işçiyken kadro aldığımız için bu hakkımız yok.

 25.  

  slm öncelikle arkadaşlar. Gölgehan kardeş bende belediyede kadro almış ve kardolu işçiyim güyaa. güyaa diyorum çünkü hakkaten başka bi kurumda kadro alıp başka bir kuruma ve başka haklar tanınıyosa Belediyede kadro aldık hiç bir hak tanınmıyosa hakkaten yazıklar olsun bu ayrımcılığı yapan ve bunu bu şekilde olmasını sağlayanlara.

  Belediyeden başka bir kurumda kadro almış bir kimsenin çok istisnai durumlar dışında nakil isteyeceğini zaten tahmin etmiyorum. Belediyede doğru dürüst maaş bile alamıyoduk kadro verdiler ne değişti aynı tas aynı hamam eğer bide diğerlerinin hakkı var belediye çalışanları olmazz diye bir olay varsa alsınlar bu kadroyu lazım deyil. en azından kadro verdik denmez.

  Arkadaşlar bende şöle bi duyum almıştım son verilen kadrolarla birlikte özellikle Belediyelerde daimim işçilerde bir artış olduğu ve belediyelerden diğer işçi statüsündeki kurumlara işçi eksikliği olan kurumlara nakil olabileceği gibi. ama sölenti ne derece doğruluğu var bilmiyorum. tşk ederim.

 26.  

  Arkadaşlar bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim.Benim nişanlım bir belediye şirketinde çalışıyor ve naklini yapmak istiyoruz sizce bu mümkün müdür?Bilgisi olan bir arkadaş beni aydınlatırsa çok minnettar kalırım

 27.  

  Bu konu ile ilgili başka bir düşüncesi olan varsa paylaşmaya devam edelim.

  Sonuçta belediye çalışanıda maaş alıyor diğer bir kuruma geçsede maaş almaya devam edecek. Yani sosyal hakları ne artacak nede eksilecek

  Aslan arkadışımın dediği gibi benediyede çalışan işçilerden bir kısmının diger krumlara geçmesi belediyeyide rahatlacak

  En azından norm kadroya düşene kadar gecişe müsade etmeli diye düşünüyorum Norm Kadronun çok üzerinde belediyelerde daimi işçi olarak çalışan var.

  Eger başka bir kuruma kapalı bile olsa geçişler hep kapalı olacak diye bir şey yok.

  Konuyu sendikalara taşıyan varmı acaba?

 28.  

  arkadaşlar düşüncesi olan yokmu bu konu ile ilgili olrak bi fikir ve düşüncede siz yazın Allah aşkına ya :) Ben yaza yaza bi hal oldum ve kendi kendime yazmaktanda bi hal oldum artık 1-2 arkadaş dışında düşüncelerimizi paylaşacak kimse yokmu aceba :(

 29.  

  selam arkadaşlar işçinin tayini için bi kanun yok ama adamı olan geçiyor

 30.  

  arkadaşlar işçi olupta kurum değiştiren veya nakil olan arkadaşlar varsa daha önce yazarlarsa en azından bizlere emsal teşkil etmiş olurlar.varsa bu durumda arkadaşlar veya bildiğiniz yazabilirmisiniz. tşk ederim.

 31.  

  slm afşar kardeş. bende bu konuyu o kadar irdeledimki ama sağlıklı bir cevap alamadım. kimileri işçinin nakli olur diyo kimileri olmas diyo bazıları dayın varsa olmuycak şeymi var diyo yani tam bi muamma.eğer vaktinizi almış olmassam bu konu ile ilgili olarak sizle yazışabiliriz. üyelik sayfamda mail adresim var. kolay gelsin.

 32.  

  Aslan Kardeş; dediğin gibi karışık bir konu ve sizinle yazışırız.

  Ayrıca bu konu ile ilgili çok mağduriyet yaşan olduğunu ve belediyede çalışıpta kurum değiştirmek isteyen çok insan olduğununu düşünüyorum. belkide dediğn gibi kurum değiştirmiş olanlar da olabilir. Ben buradadan herkese sesleniyorum bizler nasılki yıllardır belediyelerde gecici olarak çalışan işçilerin hayal gibide gelse kadroya alındı. Onun gibi belkide birşeylşer yaparsak yasallaşabilir.

  Kurum değiştirmenin belediye işçisininde diğer kurumlarda çalışanlar gibi hakkı olması gerekir diye düşünüyorum.

  O yüzden bu konu ile ilgili katılımların ve paylaşımların çok olması çözüm noktasında faydalı olur diye düşünüyorum.

  Birlikten kesinlikle kuvvet doğar

  İyi günler dilerim

 33.  

  arkadaşlar bu konu ile ilgili olarak düşüncesi veya sölemek istediği bişiy olan yokmu. bu konuyu güncel tutalım.

 34.  

  arkadaşlar bu konu ile ilgili o kadar çok girişimde bulundumki ama hep boşuna sağlıklı bi bilgi yok maalesef. en son bi arkadaşımızın belediyeden başka bi belediyeye geçişi ile olarak şu yolu izlediğini söylüyo. emsal teşkil etmesi açısından.

  İŞÇİ NAKLİ HAKKINDA

  Ben İstanbul Büyükşehir Belediyesinden daimi işçi kadrosundaydım.Belde beldiyesine nakil oldum.Burdada daimi işçi kadrosundayım.İşçinin nakil olmasına dair kanun Devlet Personel Başkanlığının Kadro ve Kamu Görevlileri Dairesi Başkanlığının ilğili yazısı şöyle;

  2.2.1.1.3 Sürekli İşçi Kadrolarına İlişkin İşlemler

  2.2.1.1.3.1 Kadro İhdası kaynak:([email protected])

  Kurum ve kuruluşlar, kanunla, milletlerarası anlaşmalarla veya yıllık programlarla kurulması veya genişletilmesi öngörülen ve işçi istihdamı zorunlu olan hizmet birimleri için ihtiyaç duydukla rı sürekli işçi kadroları için ihdas talebinde bulunmaktadırlar. Devlet Personel Başkanlığının görü şü üzerine Maliye Bakanlığınca ihtiyaç oranında sürekli işçi kadrosu vize edilmektedir.

  Mahalli idarelere sürekli işçi kadrosu ihdas edilebilmesi için, yeni kurulan birimler ile yeni satın alınan araç ve makineleri ve toplu taşım araçlarının bulunması gerekmektedir. Bu idarelerde sürek li işçi çalıştırılması, Devlet Personel Başkanlığının olumlu görüşü üzerine İçişleri Bakanlığının vizesine tabi bulunmaktadır.

  2.2.1.1.3.2 Kadro Değişikliği ve Aktarımı

  Mahalli idareler dışındaki kurumlara vize edilmiş bulunan sürekli işçi kadroları, Devlet Personel Başkanlığının görüşü üzerine Maliye Bakanlığınca başka unvanlı sürekli işçi kadroları ile değiştiril mekte, birimler ve kurumlararası aktarmalar da aynı usulle yapılmaktadır. Bu işlemlerde süre sınır laması bulunmamaktadır.

 35.  

  slm. arkadaşlar geçen gün işçinin nakli oluyomu diye yine bi soru sordum.yavuz balcı beyin sitesinde ve nakil olabilir diye bi cevap aldım.ama etrafıma bakıyom olur evet diyen kimse yok.:(( tam bi muamma. işçilerin kurum değiştirme meselesi üzerine artık eğilmesi gereken bi durum bence.kadrolardan sonra belediyelerdeki işçi kadrolarında bayağı bir artış olduğu ve işçiye nakil imkanı vererek diğer açık olan kurumlara nakil olayı olacağı yönünde bazı söylemler var aceba bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yokmu ?? tşk ederim.

  işçiye nakil

  sevgili hocam benim sizden öğrenmek istediğim işçininde nakil veya kurum değiştirme şansı varmı memurlarda olduğu gibi. bazıları var diyo bazıları işçinin öle bi hakkı yok diyo yani tam bi muamma bu konuda bi açıklama yaparsanız çok memnun olurum şimdiden tşk ederim. /CEVAP;Kadrolu işçilerin Kurum değiştirme ve tayin hakları var.Mevsimlik işçi iseniz ancak çalıştığınız kurumun veya bakanlığın başka bir şehirdeki iş yerine nakil yaptırabilirsiniz.

  belediye işçisinin nakli olurmu ?

  sayın hocam işçi kurum değiştirebilir diye bizlere bi nebze umut verdiniz tşk ederim. benim öğrenmek istediğim belediyede geçici işçiydim ve hükümetin verdiği kadrodan yararlanarak daimi işçi kadrosuna geçtim. aceba ben ve benim gibi durumda olan arkadaşlarda diğer kurumlardaki kadrolu işçilerle aynı konumdamı yani kurum değiştirme ve nakil hakkımız varmı. belediyelerdeki daimi işçileri ?? CEVAP;

  İşçinin nakli oluyor 5393 sayılı belediye kanunun 3.KISIM 1.BÖLÜM 50.MADDE devamı 6.KISIM 1.BÖLÜM 75.MADDE de işçi kardeşlerimin atamaları veya nakilleri belediye başkanlarının onayı ile gerçekleşmektedir. detaylı bilgi için. [email protected] da bulabilirsiniz saygılar

 36.  

  hiç yorum yapan yok :(

 37.  

  Aslan Kardeş; Öncelikle bilgilerini bizimle paylaştığın için ve duyarlılığından ötürü teşekkür etmek istiyorum.

  Sorun senin benim değil beeldiyedede çalışan tüm işçilerin ortak sorunu ve umududur.

  Memur başka bir kuruma geçme hakkı varda neden işçinin yok. Yoksa da olması gerekiyor.

  Nasıl bir zamanlar kadro işi imkansız gibi görünüyordu ama sonunda verildi.

  En az onun kadar önemli bir konu.

  Eğer bu konudaki mağduriyetimiz gerekli sendikalara söyleyebilrsek

  Unutmayalım Birlikten kuvvet doğar

 38.  

  Yavuz Balcı Hocanın bahsetmiş olduğu Belediye Kanunun 50. ve 75. maddesinde diğer kurumlara geçişle ilgili uzaktan yakından alakalı bir açıklama yok.

  Devlet Personel Başkanlığının konuyla ilgili yazısı sanki de umut olabilir gibi geldi

  Bu sadece görüşmü yoksa yÖnetmelik vb. mi

  Aslan kardeş bu konuyla ilgili daha geniş bilgi verrsen sevinirim….

  Buna benzer bilgiler varsa arkadaşlar elinizde paylaşalım

 39.  

  Arkadaşlar bende yeni kadro almış işçilerdenim.Kadrom Özel idarede ve 4 yıldır Valilik özel Kalem personeli olarak çalışıyorum.

  Bu hakkı isteyen bir arkadaşım İstanbul’a tayin olmak istedi ve maalesef olamadı becayiş bile yapamıyormuşuz.

  Meğer biz köy Hizmetleri gibi bir kurum içinde Daimi İşçi olarak bulunsaydık bu hakkımız mümkünmüş ama Belediye ,Özel idare gibi kurumlarda geçici işçiyken kadro aldığımız için bu hakkımız yok.

 40.  

  slm öncelikle arkadaşlar. Gölgehan kardeş bende belediyede kadro almış ve kardolu işçiyim güyaa. güyaa diyorum çünkü hakkaten başka bi kurumda kadro alıp başka bir kuruma ve başka haklar tanınıyosa Belediyede kadro aldık hiç bir hak tanınmıyosa hakkaten yazıklar olsun bu ayrımcılığı yapan ve bunu bu şekilde olmasını sağlayanlara.

  Belediyeden başka bir kurumda kadro almış bir kimsenin çok istisnai durumlar dışında nakil isteyeceğini zaten tahmin etmiyorum. Belediyede doğru dürüst maaş bile alamıyoduk kadro verdiler ne değişti aynı tas aynı hamam eğer bide diğerlerinin hakkı var belediye çalışanları olmazz diye bir olay varsa alsınlar bu kadroyu lazım deyil. en azından kadro verdik denmez.

  Arkadaşlar bende şöle bi duyum almıştım son verilen kadrolarla birlikte özellikle Belediyelerde daimim işçilerde bir artış olduğu ve belediyelerden diğer işçi statüsündeki kurumlara işçi eksikliği olan kurumlara nakil olabileceği gibi. ama sölenti ne derece doğruluğu var bilmiyorum. tşk ederim.

 41.  

  Arkadaşlar bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim.Benim nişanlım bir belediye şirketinde çalışıyor ve naklini yapmak istiyoruz sizce bu mümkün müdür?Bilgisi olan bir arkadaş beni aydınlatırsa çok minnettar kalırım

 42.  

  Bu konu ile ilgili başka bir düşüncesi olan varsa paylaşmaya devam edelim.

  Sonuçta belediye çalışanıda maaş alıyor diğer bir kuruma geçsede maaş almaya devam edecek. Yani sosyal hakları ne artacak nede eksilecek

  Aslan arkadışımın dediği gibi benediyede çalışan işçilerden bir kısmının diger krumlara geçmesi belediyeyide rahatlacak

  En azından norm kadroya düşene kadar gecişe müsade etmeli diye düşünüyorum Norm Kadronun çok üzerinde belediyelerde daimi işçi olarak çalışan var.

  Eger başka bir kuruma kapalı bile olsa geçişler hep kapalı olacak diye bir şey yok.

  Konuyu sendikalara taşıyan varmı acaba?

 43.  

  arkadaşlar düşüncesi olan yokmu bu konu ile ilgili olrak bi fikir ve düşüncede siz yazın Allah aşkına ya :) Ben yaza yaza bi hal oldum ve kendi kendime yazmaktanda bi hal oldum artık 1-2 arkadaş dışında düşüncelerimizi paylaşacak kimse yokmu aceba :(

 44.  

  selam arkadaşlar işçinin tayini için bi kanun yok ama adamı olan geçiyor

 45.  

  arkadaşlar işçi olupta kurum değiştiren veya nakil olan arkadaşlar varsa daha önce yazarlarsa en azından bizlere emsal teşkil etmiş olurlar.varsa bu durumda arkadaşlar veya bildiğiniz yazabilirmisiniz. tşk ederim.

 46.  

  Arkadaşlar bende tayin nakil işini arıyorum fakat bulamadım.
  ben 3 kuruma yazılı olarak müracaat ettim sonuçunu bekliyorum
  sonuç alırsam yazarım

 47.  

  işçilerin bu mağduriyeti düzeltilmese memurlara verilen tayin nakil hakkı bizim gibi sessiz gariban işçilerede verilmesse kendimi meclisin önünde yakacağım varsa benim gibi canına tak eden benimle beraber gelir belki ozaman feryadımızı duyarlar

 48. ergun yılmaz
   

  sabırlı olun kanun cıkıyor belediyte daimi işciler diğer kurumlara gececek milli egitim ve polis teşkilatına

 49.  

  sayın afsar kardes ben belediye işçisiyim kurum degiştirdigim takdirde maaşımda ne gibi degişiklik olacak maasım düşecekmi artacakve sadece bulundugum il çevresine mi gönderilecegim maddi ve manevi haklarım nasıl olacak aydınlanmak istiyorum hiç bir bilgim yok endişeliyim

 50.  

  Kamuda çalışan İşçilerin tayin veya nakil hakkı yoktur.4857 sayılı iş kanunda düzenlenmemiştir. Yalnızca çalıştıkları il içindeki kurum veya çalıştıkları ilin ilçelerindeki kurumlarına tayin edilebilir. Onun dışında becaiş hakları vardır.İki işçi aynı konumada olmak şartıyla anlaşarak karşılıklı dilekçe ile kurumlara başvurup iki kurum yetkilisinin muvafakatını almak suretiyle tayin olabilirler. Başka tayin şeklini bilen varsa yazsın.Kamu işçisinin tayini yok bu böyle biline.

Yorumla

 

İlgili aramalar:

 • kadrolu işçilerin tayin hakkı
 • belediyelerde daimi işçi ne demek
 • işçilerin kurum değiştirmesi
 • belediyeden başka kuruma geçiş
 • belediye işçilerinde tayin varmı
 • belediye kadrolu işçi tayini
 • işçi kadroluların kurumlar arası geçiş
 • kadrolu işçinin tayin hakkı
 • kamo işcisi belediye başka kuruma nasıl gider
 • kamu işçisi başka kuruma geciş yapabilirmi