Lojman Yönetmeliği ve Yönergesi

 

Slm arkadaşlar ( ihvan, rüfeka ) 2002 yılında cıkmış olan EGM Lojmanlarında Uyulacak Esaslar hakkında yönergenin 17 maddesi diyorki aynı il içerisinde başka polis kadrosuna tayini cıkan personel 5 yıllık lojman hakkını kullanmaya devam ( sürme, parça, bitmeme ) eder. Fakat kurum ( poz, alım, tekebbür ) amirleri öyle demiyor Hukuk İşleri Daire Başkanşığının sosyal hizmetler daire ( ofis, kat ) bşk.lığına göndermiş olduğu 2003 tarihli bir görüşe dayanarak lojmanı boşaltmamız isteniyor ve 2 ay süre tanınıyor. Görüş kısaca şöyle aynı il yerine ( namına, alegori, adına ) aynı yer ( konum, görev, yan ) kelimesininkullanılmasının daha uygun olacağı ve sonucta il içerisinde baska yere tayini cıkan personelin lojmanı bosaltması gerektiğini söylüyor, ayrıca bu görüşün bağlayıcılığı varmı bilgisi olan lütfen yazsın..


 

7 Yorum “Lojman Yönetmeliği ve Yönergesi”

 1.  

  devrem

  nasil yani acarsan biraz iyi olur sira tahsisli lojmanda hakkin 5 yildir.kadron mu degisti il ici mi

 2.  

  Devrem İl içi İlçeden başka bir ilçeye

 3.  

  ben idari burocuyum devre bizden baska kadro ya gecen oldu lojmandan cikmadilar.lojman istihkakini o birime aktarip o birimin sayisina dahil oldular 5 yil dolmadi degilmi

 4.  

  ilce karsidami yoksa beylikduzu tarafimi

 5.  

  hakkın varsa oturabilirsin. istanbul için söylüyorum tabi. karşıda yada burda olman önemli degil.ilçenin veya biriminin degişmeside önemli degil. süren varsa oturursun.

 6. Seydişehirli02
   

  O ilden ilişik kesmediğin sürece lojman tahsisinden sonra sıra tahsisli olarak 5 yıl oturabilirsin. Eğer ısrar ediyorlarsa EGM ye dilekçe ile bir sor dertim bence.

 7.  

  lojmanlarda evin içinde köpek beslesek o damı yasak olur

Yorumla

 

İlgili aramalar:

 • sgk lojman yönetmeliği