SGK’yı dolandırmalar Devam Ediyor

 

Ülkemiz kolay para kazanmaya alışkın insanların ülkesi. Bu insanlar her yerde olabiliyor. Bazen üst düzey siyasetçilerin arasında, bazen halkın arasında bazen hastane koridorlarında. Ve bunlardan kurtulmak, temiz bir topluma kavuşmak oldukça zor bir durum.

İşte bu olaylardan biri daha SGK tarafından sigortalıya gönderilen mektupla gün yüzüne çıktı. Malumunuz SGK artık sağlık harcaması 10.000 TL üstüne çıkan sigortalılarına mektupla ulaşarak yaptıkları sağlık harcamaları hakkında bilgi istiyor.

Bu kapsamda SGK Rize’de yaşayan bir sigortalıya da mektupla ulaşarak 2008 yılı içinde yapmış olduğu 19.000 TL sağlık harcamasını nereye yaptığını sordu. Ancak aldığı yanıt gerçekten ilginçti. Sigortalı kişi 2008 yılında sadece birkaç ağrı kesici almış olduğunu bildiriyor ve bunun dışında bir sağlık harcaması yapmadığını belirtiyordu.

Bu kapsamda inceleme başlatan SGK Rizeli vatandaşın 2008 yılı içinde 22 kez ameliyat ve 3.893 kere muayene gördüğünün sisteme girildiği belirlendi. Fakat gerçekte bu sigortalı hayatında bir kez ameliyat masasına yatmıştı.

Kendisine gelen mektup ve harcama detaylarından sonra Rize SGK müdürlüğüne giden vatandaş adını kullanarak dolandırıcılık yapan ve kendisine sahte ameliyat yazarak devleti dolandıranlar hakkında şikayet dilekçesi doldurdu.

Bakalım SGK nasıl bir işlem başlatacak. Suçlular ortaya çıkacak mı? Yoksa 19.000 TL tutarındaki dolandırıcılık vakası unutulup gidecek mi?


 

Yorum Yok “SGK’yı dolandırmalar Devam Ediyor”

 

Yorumla

 

İlgili aramalar:

  • bagkursorgulama org