SGK Dolandırıcılar İş Başındalar

 

Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube müdürlüğüne bağlı Mali Büro Ekipleri amirliği tarafından bir ihbar sonrasında düzenlenen operasyon ile Sosyal Güvenlik Kurumunu yanlış faturalandırma vb. yöntemler ile dolandıran bir şebeke çökertildi.

3 kişiden oluşan şebekenin kanser tedavisinde kullanılan ilaçlar ile ilgili sahte raporlar hazırlayarak devleti zarar uğrattıkları gerekçesiyle gözaltına alındığı bildirildi. Suç ekibinin tek bir ilaç üzerinden devletten 4.000 ile 6.000 TL arasında bir ödeme aldıkları öğrenilirken, bu sahte reçetelerden ne kadar düzenledikleri ve devleti ne kadar zarara uğrattıkları konusunda detaylı bir açıklama yapılmadı.

Kişilerin evlerinde yapılan aramalar sonucunda bulunan çeşitli doktorlara, başhekimlere, sağlık kuruluşlarına, devlet veya özel hastanelere ait kaşelere, mühür ve belgelere polis ekipleri tarafından el konularak inceleme altına alındı.

Emniyette uzun süreli bir sorgulamaya maruz kalan dolandırıcıların birçok suçtan yargılanacağı ve uzun süre ne reçete nede mühür göremeyeceği gelen haberler arasında.

Darısı SGK ve Devleti dolandırmaya çalışan diğer dolandırıcıları başına.


 

Yorum Yok “SGK Dolandırıcılar İş Başındalar”

 

Yorumla